W ramach Akademii Pozytywnych Talentów, od początku roku zaczynamy realizować Warsztaty Cyfrowe, skierowane głównie dla dzieci i młodzieży, która z różnych przyczyn na zablokowane perspektywy już na samym starcie. Dzieci i młodzież która pochodzi z trudnego środowiska jest utalentowana i zdolna, niestety często traktuje się ich z góry spychając na margines.

Warsztaty Cyfrowe realizowane w ramach Akademii Pozytywnych Talentów mają na celu:

– odkrywać talenty i możliwości uczestników,

– uczyć konkretnych umiejętności,

– popularyzować umiejętności związane ze światem cyfrowym

– uczyć bezpieczeństwa w sieci, oraz rozwijać u młodzieży cechy zaangażowania na rzecz społeczności i współodpowiedzialności za otoczenie w którym się poruszają.

Zgodnie z założeniami zamierzmy realizować warsztaty z grafiki i programowania a w miarę możliwości będziemy poszerzać działalność o kolejne zajęcia. Chcemy aby wokół Akademii Pozytywnych Talentów oraz Warsztatów Cyfrowych zaczęła tworzyć się społeczność która sama będzie mogła tworzyć nowe projekty.

Pragniemy aby Warsztaty Cyfrowe oferowały różne zajęcia: grafiki, grafiki 3D, programowania, tworzenia stron www, bezpieczeństwa sieci, tworzenie aplikacji itp. Planujemy również prowadzić otwarte warsztaty które będą związane z konkretnymi tematami świata cyfrowego.

Główną naszą zasadą jest nie pobieranie opłat od uczestników. Nasze warsztaty to elastyczna postawa wobec każdego uczestnika i branie pod uwagę ich potrzeb. Warsztaty otwierają swoje drzwi również dla osób które będą chciały przeprowadzać zajęcia oraz dzielić się swoją wiedzą, dzięki czemu sami będą mogli zdobywać bezcenne doświadczenie.

W ciągu najbliższego roku, pragniemy stworzyć stałe stacjonarne miejsce gdzie, dzieci i młodzież będzie mogła odkrywać swoje Pozytywne Talenty.

To wszystko może funkcjonować tylko dzięki darowiznom i dotacją osób prywatnych i firm. Pracowania komputerowa, serwer, kamery drukarki i inny sprzęt pochodzi wyłącznie z darowizn osób i firmy którzy wierzą w naszą misję i cel.

 

 

Translate »»
    Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On Youtube